Przejdź do treści
szkoła
Przejdź do stopki

Innowacje i projekty

Treść

 

W roku szkolnym 2023/2024 w przedszkolu jest realizowana innowacja pedagogiczna pt.: „Dotknij, poczuj, zobacz”.  Zadania jakie będzie realizowało przedszkole to eksperymenty. Celem wprowadzenia innowacji jest m.in wzbudzenie w dzieciach pasji do: tworzenia, eksperymentowania, doświadczania wielozmysłowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Wprowadzenie działalności badawczej jest wyjściem naprzeciw potrzebom poznawczym dzieci. Stwarza ona okazje do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych tj. analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. W toku zabawy dzieci rozwijają umiejetność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentracje uwagi, spostrzegawczość.

 

Przedszkole w roku szkolnym 2023/2024 bierze udział również w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. „Kreatywne Dni Nietypowe”, który ma na celu innowacyjne podejście do przygotowywania formy zajęć, uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, zaangażowanie przedszkolaków we wspólne przygotowania ciekawych i nietypowych zajęć oraz zabawną formę świętowania. Obchodząc różne nietypowe święta rozwijamy u dzieci kreatywność, ale także empatię, szacunek wobec otoczenia, uwrażliwiamy dzieci na różne potrzeby zwierząt a także wzmacniamy w nich samych poczucie własnej wartości. Dzieci mają możliwość otworzyć się na nowe możliwości wyrazu, opanowania stanów emocjonalnych poprzez kreatywne ćwiczenia,poczucie przynależności do grupy,śmiech, dobrą zabawę.

                

                                                            

 

 


  W roku szkolnym 2021/2022 w przedszkolu realizowana była innowacja pedagogiczna „Ekologia w przedszkolu”, której celem było wzbogacenie wiedzy dzieci na temat edukacji przyrodniczej, najbliższego otoczenia oraz edukacji ekologicznej.
    Do działań innowacyjnych należała m.in. realizacja projektu „Kolorowe dni w przedszkolu”, udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla przedszkoli „Działaj z imPETem”, „EkoEksperymentarium” - gra ekologiczna, wycieczka do ZOO w Krakowie oraz zajęcia o tematyce ekologicznej.

39343