Przejdź do treści
szkoła
Przejdź do stopki

Wycieczki klas I-III

Treść

Święto Rodziny

2 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Rodziny. W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I – III pod opieką swoich wychowawczyń: p. Barbary Kapuścińskiej - Kawaler, Wioletty Kamińskiej i Bernadety Janisz przedstawili bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, taniec oraz inscenizacje „Zagubiony czas” oraz „ W świecie bajek”. Całości dopełniła piękna piosenka „Hallelujah” w wykonaniu uczennicy klasy III Ani Maryon. Wszyscy artyści otrzymali gromkie brawa od zebranych licznie gości. Następnie  dzieci złożyły rodzicom życzenia oraz obdarowały ich własnoręcznie zrobionymi prezentami. Po zakończeniu części artystycznej rodzice mogli porozmawiać przy kawie i ciastku.

 

 

Wycieczka do Pszczyny

7 czerwca 2022 r. uczniowie klas I – III   udali się na wycieczkę do Pszczyny.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od  zwiedzania Skansenu Wsi Pszczyńskiej. Skansen ten  powstał w 1975 roku i jest jedną z wielu atrakcji zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Następnie dzieci brały udział w lekcji edukacyjnej w trakcie, której zapoznali się z ginącymi zawodami. Kolejnympunktem wycieczki było spotkanie z przyrodą w  Pokazowej Zagrodzie Żubra. W trakcie, którego zorganizowany był spacer z przewodnikiem po całej zagrodzie celem zapoznania z żubrową rodziną oraz innymi gatunkami zwierząt,  zwiedzania wystawy stałej oraz poznania historii żubrów na ziemiach pszczyńskich. Następnie pieszo, przez Pszczyński Park udaliśmy się do Muzeum Zamkowego, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć pałacowe wnętrza z ich bogatym wyposażeniem.

Teatr

31 maja  uczniowie klas I – III wyjechalido Teatru Ludowego na roztańczone i rozśpiewane przedstawienie  pt. „Pippi”. Spektakl dostarczył nam wielu wspaniałych wrażeń. Dzieci wyniosły z przygód rudowłosej dziewczynki to co mądre i cenne. Zobaczyły, że można spędzić inaczej czas niż z nosem w smartfonie.

38188