Przejdź do treści
szkoła
Przejdź do stopki

6 października - Spotkania profilaktyczne uczniów z policjantami.

Treść

W dniu 6 października w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczne uczniów z policjantami.
Asp. sztab. Małgorzata Hombesch i asp. sztab. Zbigniew Przybek, policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadzili warsztaty profilaktyczne na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Uczniowie zostali uświadomieni, za jakie zachowania mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności prawnej i trafić przed oblicze sądu, który zdecyduje o karze: policjanci omówili kwestie łamania regulaminów, używania wulgaryzmów w miejscach publicznych, niszczenia mienia ( w tym również szkolnego), uchylania się od obowiązku szkolnego, wagarów, używania alkoholu, papierosów, narkotyków, publikacji zdjęć bez zgody osób na nich uwiecznionych, publikacji obraźliwych wpisów, hejtowania.
Spotkania w klasach skłoniły naszych uczniów do refleksji i przemyślenia ewentualnych skutków różnych ryzykownych zachowań.

36756