Przejdź do treści
szkola
Przejdź do stopki

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Treść

Jak co roku w kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy jest Dzień Ziemi.

W tym roku uroczyste obchody miały kilka etapów:

Pierwszym z nich był konkurs „Drugie życie śmieci”, w którym wzięły udział również dzieci przedszkolne wykonując zabawki z recyclingu. Zaangażowanie uczniów zostało docenione podczas uroczystego apelu  (26 kwietnia 2022r. )oraz zostały wyłonione i nagrodzone prace zwycięskie we wszystkich kategoriach wiekowych.

Najciekawsza i najbardziej okazała praca „Dolina Smerfów” została wykonana przez uczennice klasy 8: Basię, Marysię i Emilkę.

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zabawie „Segregacja ława sprawa” i choć wcale nie okazała się taka łatwa, to mogliśmy wszyscy zwrócić uwagę na problem związany z prawidłową segregacją odpadów.

Uczniowie klas 4-8 z kolei wzięli udział w interaktywnym quizie ekologicznym i odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska i ekologii. W konkursie zwyciężyła klasa 7. Gratulacje!

Klasa 5 urozmaiciła konkursową atmosferę rozrywkową  ekopiosenką, a dziewczynki z Koła Ekologicznego przygotowały oprawę słowną i pięknie poprowadziły całe przedsięwzięcie.

Kolejnym etapem obchodów był wyjazd uczestników konkursu ekologicznego „Ekoświat za 100 lat” organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Kalwaria Zebrzydowska na pokaz prac zwycięskich, które znalazły swoje miejsce na samochodach komunalnych.

Ostatnim etapem obchodów Dnia Ziemi było uczestnictwo w akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy : „Sprzątanie Świata”- wychowawcy ze swoimi klasami udali się w teren, aby nasze otoczenie było zadbane oraz by dać dobry przykład mieszkańcom.

Bo nasza „Mała Ojczyzna” to dobro nas wszystkich i powinniśmy dbać o jej czystość i porządek.

9698